Szczecin nie może być komunikacyjnie wykluczany i marginalizowany!

Na zaproponowanych przez PKP zmianach w rozkładzie jazdy na trasie Szczecin-Warszawa, stracą mieszkańcy naszego miasta. Według nowych propozycji, pierwszy pociąg wyjedzie ze Szczecina o 04.35 i dotrze do Warszawy o 10.07. Aby wrócić tego samego dnia do Szczecina, trzeba będzie wyjechać z Warszawy już o 15.43, czyli godzinę wcześniej niż obecnie! Na załatwienie swoich spraw w stolicy podróżujący będzie miał zaledwie 5 godzin. W innym przypadku będzie zmuszony do poniesienia dodatkowych kosztów związanych z noclegiem albo jazdy pociągiem sypialnym.

Jeszcze do niedawna na trasie pomiędzy Szczecinem a Warszawą kursował pociąg Sedina, dzięki któremu można było dotrzeć do stolicy tuż po godz. 9.00 i udać się w drogę powrotną o godz. 19.00. Takie połączenie dawało możliwość załatwienia w stolicy spraw zawodowych w ciągu jednego dnia i cieszyło się dużym zainteresowaniem pasażerów. Dziś alternatywą jest podróż samolotem, na który trudno dostać bilet, lub podróż samochodem. Koszt benzyny i płatnych autostrad to ok. 600 zł, na co wiele osób nie może sobie pozwolić.

Dlatego zwróciliśmy się z interwencją poselską do PKP o dokonanie zmian w rozkładach jazdy, które będą korzystne dla mieszkańców Szczecina. Skierowaliśmy także wniosek do LOT-u o zwiększenie liczby połączeń na trasie Szczecin-Warszawa. Nasz region nie może być traktowany jak dziki zachód!

➡️ Podajcie dalej