Stoczniowe mity PiS. Prawda wychodzi na jaw!

Prawda wychodzi na jaw! Pamiętacie huczne zapowiedzi odbudowy stoczni i powrotu nazwy Stocznia Szczecińska? Okazuje się, że ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Z dokumentów KRS sprzed czterech dni, które posiadam, wynika, że przedsiębiorstwo nadal nazywa się Szczeciński Park Przemysłowy Sp. z o.o. Dlaczego w takim razie od kilku miesięcy jesteśmy karmieni przez polityków PiS informacjami o tym, że „Stocznia Szczecińska wróciła”?

Co więcej, w lipcu tego roku, kontrahentom „Stoczni” przekazywano foldery reklamowe ze zdjęciami certyfikatu, który rzekomo posiadało przedsiębiorstwo. Tymczasem z dokładnej analizy tej sprawy i naszego śledztwa wynika, że w broszurze wymazano numer certyfikatu oraz zmieniono komputerowo nazwę firmy, która go otrzymała na „Stocznia Szczecińska”. Okazało się, że ten certyfikat należał do firmy ze Stalowej Woli! Uważam, że takie działania wprowadzają w błąd potencjalnych klientów i prowadzą do obniżenia wiarygodności należącego do Skarbu Państwa przedsiębiorstwa.

Mają na uwadze przedstawione okoliczności, złożyliśmy dziś w prokuraturze wniosek o zbadanie tej sprawy. Po doświadczeniach z rdzewiejącą od prawie półtora roku stępką pod budowę promu, będziemy uważnie patrzeć władzy na ręce.